Křemelina (DE) DIATOMICKÁ ZEMINA

Tyto informace jsou pouze pro informativní účely.
Nemají za svůj cíl diagnostikovat, léčit ani působit jako prevence nemocí
a jiných disharmonických stavů organizmu.
 

800 g - užívání minimálně na 3 měsíce - poslední kus   583,- Kč


Prodej osobně po předchozí domluvě na adrese Cejl 58, Brnotel. 605 240 742 nebo e-mail: terapiepankova@seznam.czLze také poslat poštou na dobírku. K ceně bude započteno poštovné dle platného ceníku České pošty.

Kompletní specifikace

 • Přírodní a organický zdroj rostlinného křemíku
 • Žaludeční a střevní potíže (vředy, „zkažený žaludek", Helicobacter, Candidóza, překyselení, plynatost, zácpa, průjem)
 • Lomivost kostí, krevních kapilár, vlasů a nehtů
 • Ztráta pružnosti pokožky, vazů a podpůrného aparátu
 • Celková detoxikace organismu a kontinuální doplňování stopových prvků
 • Očista klků střevní sliznice
 • Eliminuje všechny střevní červy a parazity

Co umí křemelina?

 • Absorbuje: vpravo na obrázku vidíte 7000 x zvětšenou Diatomickou zeminu. Má tvar válečků plných malých otvorů. Tyto válečky mají velice silný negativní náboj. Jak se tyto miliony malých válečků pohybují skrze žaludek a trávicí trakt, přitahují a absorbují bakterie, houby, prvoky, viry, pesticidy a zbytky jiných chemických látek, E-Coli a těžké kovy. Tyto toxiny jsou chyceny a vyplaveny ven z těla. Kromě toho jsou i větší paraziti, kteří mohou žít v trávicím ústrojí, poškozeni křemelinou a později vyloučeni z organizmu. Všechny tyto aktivity vedou k mnohem zdravějšímu tělu.
 • Čistí: křemelina je velmi tvrdá. Na stupnici tvrdosti, kde je diamant na stupni 9, tak křemelina je na 7 stupni. To je velmi důležité, protože jak tyto miliony drobných, tvrdých a ostrých válců křemeliny, prochází tenkým a tlustým střevem a čistí jejich stěny. Po pouhých několika měsících užívání křemeliny už není stěna střeva potažená hlenem a v něm usazenými plísněmi.

Pravidelné pohyby střev (to je nejčastější poznámka, kterou zmiňují uživatelé). Střevo je "čistější" - potraviny a živiny lépe vstřebávají do krevního oběhu. Přes znečištěné střevo se mnoho živin a potřebných látek nevstřebá.
Zdravější střevo. To je obzvláště důležité, jak stárneme. Čistým zdravým tlustým střevem zabráníme tvorbě polypů, rakovině a vředů.
Mnoho uživatelů hlásí po užívání křemeliny zvýšenou energii a sníženou potřebu spánku. To je dosaženo tím, že se potraviny a živiny lépe vstřebávají do krevního oběhu. Přes znečištěné tlusté  střevo se mnoho živin a potřebných látek nevstřebá.

 • Vyživuje: křemelina obsahuje 15 přirozeně se vyskytujících minerálů, které jsou vynikající pro tělo. Tyto minerály podporují zdravější a lesklejší vlasy, kůži a nehty. Přísun minerálů do organizmu poskytne tělu více dobré energie a vytrvalosti. Malé množství křemeliny se dostane a vstřebává do krevního oběhu jako oxid křemičitý. Jednou z výhod křemene je, že pomáhá eliminovat špatné tuky. Díky tomu někteří konzumenti zmiňují že pozorují snížení hladiny cholesterolu a i vysokého krevního tlaku.

Co je to křemelina?

Křemelina je nezpevněná (sypká) hornina, která je tvořena většinou opálovými schránkami rozsivek (jednobuněčné řasy), podle nichž se označuje též jako rozsivková zemina. Dalším používaným názvem je diatomit, zahrnující horniny složené z diatom (schránek rozsivek) různého stupně zpevnění. Kromě schránek rozsivek a jejich úlomků jsou v křemelinách zastoupeny jílové minerály, nejčastěji kaolinit a illit. Křemelina je velice jemnozrnný, práškovitý až jílovitý sediment. Je-li čistá, má bílou až krémovou barvu, bývá i nazelenalá, šedá, hnědavá dle příměsí. Je to přírodní a organický zdroj rostlinného křemíku. Sladkovodní usazeniny diatomu jsou použitelné ke konzumaci jak pro zvířata, tak pro lidi, protože se jedná o nejčistší formu křemeliny. Ne všechna křemelina je vhodná ke konzumaci: například v Americe se nachází 600 ložisek křemeliny, ale jen čtyři ložiska jsou vhodné pro lidskou konzumaci podle standardů FDA. Většina lidí má nedostatek minerálního křemíku v organizmu, který je mezi jinými nezbytný pro vstřebávání a ukládání vápníku do kostí.

K čemu potřebujeme křemík?

V dnešních obilovinách je nedostatek křemíku. Před lety, byl obsah oxidu křemičitého v našich potravinách přiměřený, ale s dnešními hybridy a pěstováním na vyčerpané půdě, je jen asi 1/3 oxidu křemičitého z celkové potřeby dodávaná v naší stravě. Pro lidský organismus má křemík nezastupitelný význam. Je nezbytnou součástí mnoha enzymů řídících chemické reakce v našem těle. Spolu s vápníkem a hořčíkem přispívá ke stavbě pevných kostí a k tvorbě pojivových tkání (kůže, nehtů, vlasů, vazů, podpůrného aparátu, plic a cévních stěn), kterým dodává pevnost a pružnost. Je jedním ze základních stavebních kamenů svalových tkání. Má vysoké protizánětlivé účinky, zrychluje hojení ran a působí proti stárnutí kůže.

 • Nedostatek křemíku v organizmu způsobuje:
  zpomalení růstu a vývoje, větší lomivost a deformaci kostí, vypadávání a lomivost vlasů, lomivost a křehkost nehtů, osteoporózu, záněty pokožky, špatné hojení jizev a ran, větší přecitlivělost na chlad, špatný stav zubů a dásní, nedostatečná kondice chrupavek, vazů a šlach
  .
   
 • Pozitivní vliv křemíku na lidský organismus:
  posiluje imunitní systém; chrání před nebezpečnými volnými radikály (antioxidant); podporuje hojení ran; má protizánětlivé účinky, působí preventivně proti vzniku srdečních onemocnění; podílí se na stavbě kostí; je důležitý pro krásu vlasů, nehtů a pokožky; pozitivně se podílí na syntéze vitamínu B1 v lidském organismu; kontroluje přenos nervových impulsů; je prevencí osteoporózy; chrání před Alzheimerovou chorobou; tlumí škodlivý vliv hliníku na lidský organizmus; snižuje hladinu cholesterolu v krvi; má příznivý vliv na srdce a krevní oběh; pozitivně ovlivňuje močové cesty a funkcí ledvin; napomáhá léčbě kožních chorob; má pozitivní vliv na starší lidi a ženy v menopauze.

Složení: Křemelina DIATOM obsahuje přibližně 3% hořčíku, 33% křemíku, 19% vápníku, 5% sodíku, 2% železa a mnoho dalších stopových prvků jako jsou titan, bor, mangan, měď, zircon.

Dávkování pro dospělé jedince: 1-2 polévkové lžíce denně (osobně doporučuji začínat s malými dávkami, např. kávovou lžičkou denně) rozmícháme ve vodě/džusu nebo přidáme do nějaké potraviny, nejlépe běžné pokojové teploty, a zkonzumujeme. Diatom je bez chuti a jeho struktura je natolik jemná, že nezpůsobuje žádné nepříjemné pocity při konzumaci. Není třeba se bát předávkování, případný přebytek křemenu v těle je automaticky odstraněn ledvinami a střevy. Křemelina by se neměla přidávat do teplé vody, protože se následkem tepla krystaly rozpadnou a užívání křemeliny ztratí svůj detoxikační efekt. Lidé, kteří jsou těžce nemocní, používají dlouhodobě mnoho léků, mohou konzumaci konzultovat se svým ošetřujícím lékařem, nebo terapeutem. Vzhledem k možné detoxikační reakci při čištění těla u nich doporučujeme začít s postupným dávkováním a odpovídajícím pitným režimem. To znamená začít prvních několik dní, nebo týdnů (je–li potřeba) s malými dávkami – ½ čajové lžičky denně a pít dostatek čisté vody, aby se toxiny mohly průběžně vyplavovat z těla. Postupně, pomalu zvyšovat dávky křemeliny podle toho, jak se cítí. Tímto pozvolným dávkováním se předchází tomu, aby se spustily silnější detoxikační projevy, které by se mohly spustit vrchovatými polévkovými lžicemi.

Křemelina by se neměla užívat v teplé vodě, protože se následkem tepla krystaly roztopí a užívání křemeliny ztratí svůj detoxikační efekt. Křemelina se používá i na pleťové masky, jako prostředek na hubení parazitů v kožiších, nicméně pozor na množství, vnější užití křemeliny může vysušovat kůži, ruce a nohy - myslete na to u sebe i u zvířat! (další informace najdete na etiketě a v letáku s rozšířenými informacemi).

Upozornění: Existuje více druhů křemeliny. Liší se od sebe čistotou a jemností. Lidé mohou používat POUZE KŘEMELINU nejčistší: KVALITY „HUMAN GRADE“ - určenou pro lidskou konzumaci. Křemík ani jeho běžné anorganické sloučeniny nejsou toxické, jsou natolik inertní, že projdou trávicím traktem zcela neporušeny. Problémy nastávají spíše při dlouhodobém vdechování mikroskopických částeček, větší opatrnost se při užívání křemeliny doporučuje u astmatiků, její vdechnutí může vyvolat astmatický záchvat. Dále musíme při užívání křemeliny dávat pozor, aby se nedostala do očí, může způsobovat suchost očí a zápaly. Nadměrné dávky křemíku se nesmí užívat v případě, kdy u pacienta byla prokázána přecitlivělost na křemík, nebo trpí-li vážnou poruchou činnosti ledvin, protože může zapřičinit vznik močových kamenů.

Křemelina určená například na filtraci bazénů, křemelina používaná jako přírodní pesticid, ani křemelina určená pro zvířata není vhodná pro lidskou konzumaci!!! Naopak křemelina HUMAN GRADE je použitelná i pro domácí zvířata, což vítají obzvláště majitelé drobných domácích mazlíčků.