Masážní technika Aromatouch®

Je masážní technika, při které se aplikují vybrané esenciální oleje v čistém, neředěném stavu přímo na záda a chodidla klienta nebo také dlaně. Při této masáži používám esenciální oleje doTERRA.

Aromatouch® spojuje účinky aromaterapie a masážních technik a přesto je víc, než jen aromaterapeutická masáž.

Masážní postup sestavil Dr. Hill, zkušený a uznávaný odborník v oboru aromaterapie. Spojil v ní své znalosti západní a východní medicíny s působením éterických olejů.

Hlavní oblasti působení masáže AromaTouch:

  • Uvolnění stresu
  • Posílení imunity - snížení toxické zátěže organismu (viry, bakterie)
  • Redukce zánětlivých procesů v těle
  • Obnovení rovnováhy autonomního nervového systému

Uvolnění stresu: Pod pojmem stres rozumíme nejrůznější systémové změny, kterými naše tělo reaguje na vzniklé obtíže fyzického i psychického rázu (přepracovanost, nedostatek živin, patogenní mikroorganismy a toxické chemikálie. Chronický, dlouhotrvající stres oslabuje naše systémy a omezuje jejich schopnost reagovat na další výzvy.

Použité oleje v této fázi: LEVANDULE a směs olejů BALANCE™ (smrk, růžové dřevo, kadidlo, marocký heřmánek).

Redukce toxické zátěže: Naše tělo se musí denně vyrovnávat s náporem toxinů a patogenních mikroorganismů. Snaha o jejich eliminaci tělo vyčerpává.  Oleje použité v této fázi vynikají schopností redukovat škodlivé mikroorganismy a neutralizovat volné radikály.

Použité oleje v této fázi: MELALEUCA (Tea tree) a směs OnGuard™ (planý pomeranč, hřebíček, skořice, eukalyptus radiata, rozmarýna).

Redukce zánětlivých procesů: Zánět je přirozená reakce imunitního systému, s jejíž pomocí tělo vzdoruje infekci  nebo opravuje poškozené tkáně. Provází ho zčervenání, otok, horkost a bolest. Zatímco v omezené míře je tato reakce užitečným nástrojem, kterým tělo napravuje poškození, pokud se zánět stane chronickým, může způsobovat další ničení okolních tkání a oslabovat tělo bolestí.

Použité oleje v této fázi: Směs Aromatouch® (cypřiš, majoránka, máta, bazalka, grapefruit, levandule), směs DEEP BLUE™ (libavka, kafr, máta, marocký heřmánek, heřmánek pravý, slaměnka, osmanthus – vonokvětka)

Obnovení rovnováhy autonomní nervové soustavy: Autonomní nervová soustava (také vegetativní nervová soustava) je součástí periferního nervového systému, jehož úkolem je udržovat optimální vnitřní podmínky organismu (homeostázu). Sestává z nervů, které jsou spojené se svaly, orgány, tkáněmi a systémy, které nevyžadují naši vědomou kontrolu. Tento systém se dělí na dvě části: sympatický a parasympatický. Pro optimální fungování našeho těla je důležité, aby oba systémy pracovaly v součinnosti a dokázaly udržovat organismus ve stavu homeostázy.

Použité oleje v této fázi: PLANÝ POMERANČ a MÁTA PEPRNÁ.

Celá procedura trvá asi jednu hodinu. Doporučuji udělat si po masáži čas na relaxaci a odpočinek. Důležité je pít hodně čisté vody, která podpoří detoxikaci.

Masážní technika Aromatouch® přináší hluboké a dlouhodobé účinky.

Cena:  800,- Kč