Medová detoxikační masáž

 

 

Medová masáž patří k přírodním léčitelským metodám. Na záda klienta se nanese lžíce medu a pomocí kompresních masérských hmatů rukama maséra jsou při masáži "vysávány" usazeniny a jedy až z hloubi tělesných tkání. Svým detoxikačním působením osvobozuje medová masáž celý organismus od usazenin, které v průběhu let nahromadil z životního prostředí, potravy a léků.

Med je odpradávna zařazován mezi přírodní zázraky - jako pochutina i jako podpůrný léčebný prostředek. Vlastnosti a léčivé účinky včelího medu znali a využívali již staří Číňané, Arabové, Egypťané, Řekové, Římané i jiné národy - na americkém kontinentě Indiáni. Slovo "honey" - med pochází z germánského kmene slova "hunaga", což znamená zlatý. Starověké civilizace pohlížely na med jako na zázrak a i dnes, po dlouholetých vědeckých výzkumech, zůstává med do značné míry záhadou - stále ještě nevíme vše o jeho podstatě.

Díky skladbě medu, který se používá při masáži, dochází k aktivaci ochablých procesů látkové výměny a posilování životní energie. Masáží se dostanou všechny hodnotné látky bezprostředně do organizmu.
Pomocí stimulace reflexních zón je možné touto masáží příznivě ovlivňovat i orgány v těle. Také napomáhá k silnému oživení celého organizmu. Je vhodná při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu a napětí, nervových poruchách a stavech neklidu, rovněž v důsledku onemocnění nebo stáří a zvláště vhodná při všech civilizačních chorobách - potíže krevního oběhu, alergie, revmatismus, nervové poruchy, potíže s usínáním a spánkem, deprese.

Zjevné jsou její výborné pozitivní účinky na stárnoucí pleť a také nečistou aknózní pleť.

V důsledku vyplavování škodlivin se po masáži budete cítit příjemně unaveni. Občas můžou nastat krátkodobé doprovodné reakce jako jsou drobné vyrážky, bolest hlavy či únava. Znamená to, že masáž začíná působit. V tomto případě se doporučuje dopřát si klid, pohyb na vzduchu a hlavně dodržovat pitný režim, který napomáhá vyplavování škodlivin.

Medová detoxikační masáž prováděná jednou měsíčně má preventivní účinky pro organismus, v případě obtíží je vhodné provádět masáž jedenkrát týdně.

U kterých chorob se medová masáž osvědčila?

* Potíže krevního oběhu *Alergiích (pokud se nejedná právě o alergie na med) * Všech revmatických onemocněních svalů a kloubů * Artróze * Žaludečních a střevních poruchách * Plísňových onemocněních střev, pokožky nebo orgánů * Chronické rýmě a chorobách vedlejších dutin * Chronickém únavovém syndromu (CFS) * Bolestech hlavy * Nervových poruchách všeho druhu * Potížích s usínáním a nespavosti * Výtoku a menstruačních potíží žen * Depresích * Všech stavech slabosti podmíněných stářím nebo jiných, nevysvětlitelných * Při zpomaleném zotavování v návaznosti na těžké choroby * Ochabování vitality a výkonnosti * Jaterních chorobách * Funkčních poruchách slinivky břišní * Slabosti ledvin * Poruchách potence a neplodnosti * Všech možných příznacích nemoci zaviněných škodlivinami životního prostředí nebo z amalgámových výplní * Po operacích

Přes reflexní zóny zad stimuluje masáž činnost orgánů těla, které k nim patří. Při onemocnění těchto orgánů se může podstatně podílet na jejich vyléčení.

Kdy je medová masáž nevhodná?

Masáž včelím medem je vhodná kvůli svým pročišťujícím a detoxikačním účinkům v podstatě při téměř všech chorobách. Přesto však existují některé výjimky.

* Při vzniku alergie na med * V oblasti otevřených ran * Při poškození pokožky, ekzémech nebo vyrážkách * Při tumorech kvůli nebezpečí tvorby metastáz * Při krvácení v těle, např. při žaludečních vředech a krvácení žaludku * V případě čerstvého záchvatu mrtvice (později ovšem může být opatrná medová masáž vhodná) * Při vysokém očním tlaku (glaukom) * Při trombóze * Při infekčních chorobách * Medová masáž by se neměla provádět v obličeji, na břiše a v oblasti hrudníku.

Doporučuji:

Při akutních problémech doporučuji aplikovat 1-2 x týdně, při prevenci 1x za měsíc.
Pro uvolnění usazenin v kloubech je vhodné aplikovat 2x měsíčně.

Cena:    700,- Kč (45 min)


Myslíte si, že byste medovou masáž potřebovali každý týden, ale nemůžete si udělat čas a zajít na masáž? 
Mám pro Vás řešení: přijďte se naučit medovou masáž i s někým blízkým a můžete se "medovat" navzájem.