Energetická uvolňující masáž chodidel


Masáž chodidel, tak jak jí provádím já, není pouze stimulování reflexních plošek na ploskách nohou. Při ošetření provádím zároveň energetickou masáž těchto plosek, což ve svém výsledku má mnohem silnější a účinnější dopad na nastartování uzdravovacího procesu klienta.

 

Masáž chodidel je metoda stará několik tisíc let. Je založena na myšlence, že na chodidle existuje množství bodů a plošek, které korespondují s jednotlivými orgány a částmi těla, a to pravděpodobně cestou nervových propojení.

Celý lidský organizmus, každou jeho část lze tedy ovlivňovat pomocí mačkání různě velkých plošek či bodů umístěných na plosce, prstech, nártech a okolí kotníků, ale i na dlaních, hřbetech a prstech rukou. Mačkáním nebo hlazením těchto plošek můžeme cíleně harmonizovat příslušný orgán nebo část těla: posilovat, pokud nedostatečně pracuje a potřebuje dodat energii nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti.

Tato masáž pomáhá v uzdravování řady zdravotních potíží a je založena na předpokladu, že tělo disponuje přirozenou formou energie, která pokud volně proudí, pomáhá udržovat optimální zdraví a podporuje úlevu.. Navozuje duševní pohodu a zdraví. Nohy a ruce jsou považovány za zrcadla těla a tlak na přesná místa (reflexní body) podporuje harmonizaci jim odpovídající částí těla.

Reflexní zóny jsou spojeny skrze pečlivě zmapované cesty s určitými částmi těla. Každý orgán, žláza a další fyziologické části mají svůj protějšek v reflexním bodu, přes který masér může objevit, zda vše funguje tak, jak má a aplikovat přiměřený tlak, aby napravil problém. Harmonizace a uzdravení jednotlivých orgánů prostřednictvím této masáže šlapek spočívá v korigování celkové energetické nerovnováhy v organizmu. Masáž chodidla a mačkání reflexních plošek příznivě ovlivňuje psychiku.

Cena: 800,- Kč / 1 hod.

Při první návštěvě klienta u mne se "seznamovací pohovor" do času masáže nepočítá. 

Nemohu Vás masírovat v těchto případech:

Pokud máte horečku 
Při zhoubných nádorech
Při kožních hnisavých nemocech
Při některých kožních vyrážkách 
Při tuberkulóze kostí, kloubů, šlach a při aktivní TBC plic hrozí zanesení Kochova bacilu do jiných částí. 
U zánětů 
Při krvácivosti
U některých druhů zácpy 
Při akutních úrazech - výjimkou je podvrtnutí

Nesmí se masírovat u křečových žil, zánětu těchto žil a trombose, hrozí zanesení krevní sraženiny do plícnice. Stavy po zánětech žil můžeme masírovat za 3 - 6 měsíců a to zcela lehce a pokud možno se postiženým místům vyhýbáme.

Částečný zákaz platí pro:

* Těhotné ženy * Při menstruaci * V šestinedělí * U některých duševních chorob - např. schizofrenie * Nesmí se masírovat těsně po jídle, hlavně ne břicho * Nemasíruje se při celkové sešlosti a slabosti * U lidí velmi starých, kteří trpí odvápněním kostí, není masáž rovněž vhodná. * U tzv. dekompenzace srdeční, tj. stav, kdy srdce nestačí krýt potřebu organismu - takto postižený člověk je dušný, má promodralé rty, otoky dolních končetin.