Tkáňové soli

Co jsou to tkáňové soli?

Jedná se o soubor dvanácti základních minerálních solí, definovaných v 19. století Dr. W. H. Schüsslerem (lékař, homeopat). Jsou nezbytné pro život a nacházejí se v tkáních a buňkách lidského organizmu. Jde o sloučeniny sodíku, draslíku, železa, vápníku, síry, fosforu, chlóru a křemíku a nalezneme je v tkáních a krvi lidského těla. Jejich rovnováha je nezbytná pro udržení zdraví. Získáváme je přirozeně z potravy. Dnešní zemědělství nám však poskytuje potraviny, které jsou o tyto minerální látky často ochuzené. V důsledku toho i v důsledku zvýšené fyzické a psychické námahy dochází k narušení rovnováhy esenciálních minerálních živin. To se nakonec projeví zdravotními problémy.

Doplňkové soli představují minerální látky kvantitativně méně zastoupené, z nichž některé jsou přítomné jen ve stopovém množství.

Tkáňové soli bychom neměli zaměňovat s homeopatií, neboť je nevybíráme na základě homeopatického zákona podobnosti, ale dle deficitnosti. Dodáme tělu to, co mu podle některých příznaků chybí. Důležité je i podané množství.

Tkáňové soli nelze považovat za medikaci. Pomáhají při přirozené samoléčebné, čistící a regenerační schopnosti těla a poskytují buňkám dobře vstřebatelné živiny pro obnovení rovnováhy těla.

Tkáňové soli se rozpouštějí přímo v dutině ústní. Při dlouhodobém užívání je denní dávka 2 x 1 tbl. (0,5 g). V případě akutních stavů je možné zvýšit na 1 tbl. každé dvě hodiny. Při krvácení nebo vysoké teplotě se užívá 1 tbl. po 10-15 min. Je možné užívat i několik solí současně.

Tkáňové soli jsou vyráběny s láskou a v souladu s přírodou. Při jejich výrobě se využívají moderní přírodní báze bez obsahu cukru, lepku, laktózy a bez živočišných derivátů.

Cena všech přípravků za 1 balení (180 pastilek) = 350,- Kč 


Vytestuji Vám, které tkáňové soli jsou nejvhodnější pro zlepšení Vašeho stavu.

Vytestování a kontrola pro ty, kteří nejsou moji klienti nebo tyto preparáty nebyly zakoupeny přímo u mě (při zakoupení u mne dostávají všichni informace ohledně užívání) účtuji si časové náklady dle časové náročnosti.

Testování bez nákupu tkáňových solí je zpoplatněno od 250,- Kč.

K zakoupení u mne na adrese Cejl 58, Brno po předchozí domluvě nebo Vám pošlu poštou (jako dobírka, doporučený dopis, balík). 

NOVINKA V SORTIMENTU TKÁŇOVÝCH SOLÍ:

Osteokomplex
Jedná se o kombinovaný přípravek s vápníkem a jódem v D potenci. Je vhodný u lidí ve zralém věku, u dětí v období rychlého růstu, pro kojící ženy, při doléčování zlomenin apod.

Obsahuje:

* Calcium carbonicum D3 - Nepatří do systému základních tkáňových solí, tvoří důležitou součást kostní hmoty.
Calcium phosphoricum D3 - Základní forma vápníku a hlavní složka kostí a zubů, důležitá pro rovnováhu jeho metabolizmu, práci svalů, nervů.
Calcium sulphuricum D3 - Forma vápníku důležitá pro čištění tkání.
Calcium fluoratum D4 - Zpevňuje povrch kostí, má příznivé účinky v prevenci osteoporózy, posiluje zubní sklovinu, šlachy a fascie.
Kalium iodatum D5 - Důležité pro hormonální rovnováhu, ochrana před nadměrným pocením v menopauze. Pomáhá při únavě, vnitřní podrážděnosti, neklidu, přepracování, opožděném mentálním vývoji u dětí. 

 1. Kali Phos (červená)

MOZEK, NERVY, ENERGIE A JEJÍ OBNOVA

Výborný přípravek při intenzivním stresu, má rychlý nástup a lze jej použít jako antidepresivum.

Odborná literatura uvádí:
základní prostředek proti únavě, podporuje koncentraci, paměť. Pomáhá studentům při stresu ze zkoušek, hyperaktivním dětem, starým lidem s únavovými bolestmi v končetinách. Lze použít u depresí, při poruchách srdečního rytmu, nespavosti, podrážděnosti, nervozitě, syndromu vyhoření, při teplotě nad 39° C,
nekróze, gangréně nebo pokud se v hlenu objeví krev.

Podpůrně jej lze užívat při chorobách hlavy a mozku, na podporu mentálních funkcí, např. při otřesu mozku, senilní demenci, roztroušené skleróze, Alzheimerově chorobě, autismu, poruchách krátkodobé paměti. Při pískání či hučení v uších, srdeční arytmii způsobené stresem, ztrátě citlivosti nervů, při svrbění dlaní nebo chodidel. Při nemocech projevujících se hnilobným zápachem nebo výtoky s příměsí černé krve. Na únavové bolesti nohou u starých lidí. Při léčbě rakoviny, kdy pacient už nemůže a vzdává se.

Nedostatek se projevuje apatií nebo podrážděností, šedavým nádechem kůže na obličeji, krvácením z dásní, zápachem z úst. Extrémní nedostatek se projeví hnilobným zápachem těla a odumíráním tkání.

Chemické složení: KH2PO4 - hydrogenfosforečnan draselný

2. Nat Sulph (korálová)

JÁTRA, LYMFATICKÝ SYSTÉM, STŘEVO, DETOXIKACE

Odborná literatura uvádí:
slouží k detoxikaci jater a odstranění toxinů a nadbytečné vody z organismu. Pomáhá při poškození jater antikoncepcí, alkoholem, při hepatitidě, infekční mononukleóze. Dále při hubnutí, migrénách, dně, zvracení (např. během těhotenství), bércových vředech.

Má silně detoxikační účinek, stahuje vodu z tkání a v ní rozpuštěné toxiny. Detoxikuje zejména játra, tlusté střevo a lymfu. Podporuje vylučování (inzulín, trávící šťávy, moč…). Je vhodné při zadržování vody v těle (náhlý nárůst hmotnosti), při poškození jater toxickými látkami, po mononukleóze, žloutence, hormonální antikoncepci. Podpůrně při žlučníkových a ledvinových kamenech, hromadění tekutiny v břiše, pohrudnici, při zánětech s otokem, při vodě v koleni nebo silné alergii, která je spojená s otokem. Migrény, bércové vředy, vodnaté cysty s toxiny, mokvavé rány. Podporuje sekreci inzulinu v pankreas.

Nedostatek způsobuje otok celého těla, zadržování vody, žlučovitou chuť na jazyku, později zelenožlutý nádech pokožky, červený nos, žluté oční bělmo, váčky pod očima, ekzém a svědění kůže, pigmentové skvrny v těhotenství, případně silné studené pocení.

Chemické složení: Na2SO4 - síran sodný

3. Kali Mur (oranžová)

SLIZNICE, SRÁŽLIVOST KRVE, KOŽNÍ VÝRŮSTKY

Odborná literatura uvádí:
pomáhá při otocích sliznic horních cest dýchacích, ORL zánětech, angíně, sinusitidě, alergii, při tvorbě bílého hlenu. Posilňuje sliznice po opakovaných infekcích, pomáhá při zvýšené srážlivosti krve a snižuje riziko trombózy. Lze použít po úrazech, operacích, reguluje tvorbu kolagenu u popálenin. Podpora při epilepsii.

Je to základní sůl na žlázy, pokud nefunguje vylučování, což se projevuje otokem nebo zduřením žlázy.

Preventivně ji můžete použít k předcházení komplikacím po očkování (ve spojení s Rescue Remedy - Krizová esence č. 39 Bachovy květové esence), neboť podporuje vylučování chemických jedů z těla - prevence nežádoucích účinků očkování.

Vhodná pro druhé stádium zánětu, kdy dochází k tvorbě bílého hustého hlenu.

Nedostatek se projevuje jako bílé kruhy kolem očí, tvarohovým obličejem, někdy mléčně zbarvenou pokožkou, pavučinkovými cévkami na tvářích, namodralým bělmem očí, kožními výrůstky. Na jazyku je bílý fibrinový povlak. Acne rosacea (růžovka v obličeji). Milie (bílé kuličky pod kůží). Někdy bílý povlak na rtech.

Chemické složení: KCl - chlorid draselný

4. Calc Fluor (zlatá)

ELASTICITA, ZUBNÍ SKLOVINA, CHRUPAVKA, KLOUBY, CÉVNÍ STĚNY

Odborná literatura uvádí:
Calc Fluor zabezpečuje elasticitu tkání a zdravou zubní sklovinu. Posiluje chrupavky, pohyblivost kloubů, elasticitu šlach, cévní stěny. Pomáhá při křečových žilách, hemeroidech, povislém břichu, zhrublé kůži, prasklinách, fisurách, natažených šlachách, artróze, inkontinenci moče, šedém zákalu, hlubokém strachu, kostních výrůstcích. Působí jako lifting tváře a podporuje trávení a peristaltiku.

Při problémech se šlachami a pojivové tkáně obecně, tuhých kloubech. Při potížích se zrakem - krátkozrakost, dvojité vidění, neostré vidění… Při kostních vrůstcích, ostruze. Prevence proti křečovým žilám, hemoroidům, při vápenatěním tepen.

Na tváři se nedostatek projeví hnědými kruhy nad a pod očima a předčasnými jemnými vráskami, které vytváří síť zejména kolem očí, modrofialovými rty, prasklinami na kůži a hrubou kůží.

Chemické složení: CaF2 - fluorid vápenatý

5. Mag Phos (žlutá)

RELAXACE SVALŮ A NERVŮ

Odborná literatura uvádí:
tato sůl je důležitá pro relaxaci svalů a nervů. Pomáhá při silných bolestech (bez zánětu, úleva teplem), křečích, nadýmání, zablokování zad, po velkém fyzickém či nervovém vypětí, ticích, neuróze, pocitech strachu a nejistoty, nadměrné chuti k jídlu (přejídání při stresu) kolikách, třesu končetin, zatuhlosti, stresu a bolestech hlavy. Je výborným srdečním tonikem a pomáhá při vysokém krevním tlaku.

Je to sůl vhodná pro sportovce, podporuje svalový výkon. Při extrémní potřebě pohybu u dlouhodobě stresovaných lidí. U těhotných žen ve vysokém stupni těhotenství brát 6 - 8 týdnů před porodem. Při odvykání kouření - uvolňuje nervy. Při přejídání ze stresu. U malých dětí při plynatosti. Harmonizuje činnost žláz nepřímo přes nerv. soustavu.

Při akutní spastické bolesti lze rozpustit 5-10 tablet naráz v horké vodě a popíjet po malých doušcích.

Nedostatek se projevuje červenými tvářemi (nejsou na dotek horké), nervovým nepokojem a zvýšenou chutí na hořkou čokoládu. Červené fleky na krku z trémy.

Chemické složení: MgHPO4 · 3 H2O - hydrogenfosforečnan hořečnatý

6. Kali Sulph (olivová)

KŮŽE, OKYSLIČENÍ BUNĚK, DETOXIKACE

Odborná literatura uvádí:
Kali Sulph zodpovídá za „vnitřní dýchání“ (oxidace, metabolismus), tvorbu a distribuci olejových složek. Pomáhá při psoriáze, seborei, ekzémech s tvorbou šupin, při olupování kůže, dlouhodobém akné, vysokém cholesterolu a triglyceridech v krvi.

Chronické záněty (3. stupeň zánětu), které se projevují žlutozeleným lepkavým výtokem. Chronický zánět kloubů. 

Základní sůl na podporu plicní tkáně, chronické problémy s dýcháním, pocit dušení, touha po čerstvém vzduchu, lapání po vzduchu. Podpora slinivky břišní.

Nedostatek se projevuje jako poruchy pigmentu, pigmentové skvrny, pihy nebo olupující se a zánětlivá kůže. Nedostatek kyslíku uvnitř buněk se projevuje touhou po čerstvém vzduchu, případně jako klaustrofobie či astma.
Tvářová diagnostika: barva pleti okrová - jak ze solária, fleky na obličeji, jazyk do žluta.

Chemické složení: K2SO4 - síran draselný

7. Nat Phos (zelená)

PŘEKYSELNÍ ORGANIZMU, ROVNOVÁHA pH

Odborná literatura uvádí: pomáhá při překyselení organismu, při zvýšené aciditě v žaludku, bolesti kloubů, špatném trávení, plynatosti, cukrovce, mykózách, střevních parazitech, kyselém zvracení a přílišné chuti na sladké. Pomáhá při hubnutí. Podporuje vylučování žluče, činnost ledvin a pomáhá při ledvinových kamenech.

Zánětlivé potíže kloubů, dna, otoky, bolestivost. Sklon k mykózám a střevním parazitům, kvasinkám, candida. Podporuje činnost ledvin, pomáhá při ledinových a žlučníkových kamenech. Napomáhá vylučování kyseliny močové z těla - prevence dny, artrózy. Základní sůl na revmatické potíže a správný tok lymfy.

Odkyselení je nutné u onkologických onemocnění i jako prevence.

Mezi projevy překyselení patří mastná a nečistá pleť, ucpané póry, boláky se špatně hojí, komedony, ukládá se tuk, roste druhá brada, mykotické potíže, poruchy trávení, dyspeptické potíže, plynatost. Únava z překyselení. Častá potřeba kávy a životabudičů.
Permanentní chuť na sladké a cukry.

Chemické složení: Na2HPO4 · 12 H2O - hydrogenfosforečnan sodný

8. Calc Sulph (tyrkysová)

INTEGRITA POJIVOVÉ TKÁNĚ, DETOXIKACE - ČISTĚNÍ
 

Biochemický „systémový čistič“ celého těla

Odborná literatura uvádí: působí proti tvorbě hnisu, pomáhá při špatně se hojících, mokvajících ranách souvisejí s chronickým překyselením organizmu, aftech, opakujících se herpesech, hnisavém akné, vředová choroba žaludku, opakovaném krvácení z dásní nebo z nosu, při vředu oční rohovky, při vředech předkolení, krustách ve vlasové části hlavy u kojenců, slabé imunitě a funkční sterilitě.
Vřed oční rohovky, poruchy imunity, dlouhodobý hnisavý výtok z nosu. Podporuje integritu sliznic a kůže, sliznice při opakovaných zánětech močových cest a činnost jater.

Funkční sterilita způsobená dlouhodobým překyselením, pohlavní buňky jsou slabé. Doporučuje se užívat u obou partnerů + Nat Sulph (korálová) a Nat Phos (zelená).

Při nedostatku je zabarvení tváře "alabastrově bílé" - jako porcelán (bílý jako stěna, jako "obraz ze zámku"), vyrážky jsou naplněné hnisem.

Upozornění: pokud se v důsledku detoxikace organizmu zhorší pleť, je nutné doplnit o Nat Phos a Nat Sulph.

Chemické složení: CaSO4 · 2 H2O - síran vápenatý

9. Silicea (modrá)

PEVNOST, ČISTĚNÍ TKÁNÍ

Odborná literatura uvádí: Silicea pomáhá udržovat zdravé vlasy, kůži a nehty, ochraňuje nervy. Čistí a posiluje pojivové tkáně, pomáhá při infiltrovaných a uzavřených ložiskách hnisu, hnisavé angíně, abscesech, aterosklerotických změnách cév. Dále při atopickém ekzému, vypadávání vlasů, lámání nehtů, předčasných hlubokých vráskách, vysychání kloubů a plotének, zánětu kostí. Lze použít při podvýživě, nadměrném zapáchajícím pocení, při nervové přecitlivělosti, skleróze multiplex, šedém zákalu. Má omlazující liftingový účinek. Pro schopnost vylučovat z těla se nesmí používat při implantátech!

Nedostatek se projevuje vysokým leskem na čele a špičce nosu, později hlubokými vráskami. Roztřepené, slabé vlasy a lámavé nehty.

10. Calc Phos (královská modrá)

Metabolizmus bílkovin, kosti, rekonvalescence.

Odborná literatura uvádí: dětská sůl, důležitá pro dělení buněk, růst a buněčnou obnovu (i u straých lidí), krvetvorbu, rekonvalescenci, vstřebávání živin. Pomáhá při nežádoucím hubnutí, únavě po těžké nemoci, albuminúrii, podporuje přibírání na váze a chuť k jídlu. Pomáhá dětem, které mentálně neprospívají, mívají bolesti hlavy ze zátěže ve škole, nebo i pro hyperaktivní děti. Je prevencí osteoporózy, podporuje hojení zlomenin, tvorbu kostí, ulevuje při artritidě, kostních výrůstcích, růstových bolestech a kalcifikátech, při tvrdých nebo chronických otocích mandlí a cystách.

Nedostatek se projevuje voskovým zabarvením tváře a uší, chronickým albuminovým výtokem (jako vaječný bílek), studenými končetinami, jehličkovým pícháním až trnutím.

11. Nat Mur (fialová)

Biochemický distributor vody.

Odborná literatura uvádí: Nat mur zabezpečuje správný pohyb vody hydrataci buněk. Pomáhá při dehydrataci a při poruchách hydratace, jako je suchost oka, žíznivost, chuť na slané, vodnatý sekret z nosu, tekoucí slzy, vyrážky s vodnatým obsahem, otoky pod očima, lokální otoky, suché sliznice, suchý kašel zhoršený v suchém prostředí, slaný pot, pocení v klimakteriu. Podporuje činnost ledvin a pomáhá při zadržování vody v těle nebo naopak při polyurii. Pomáhá při solární alergii, alergii se svěděním a vodnatým obsahem. Dále při plačtivosti, nebo neschopnosti se vyplakat, při smutku, depresi a negativních myšlenkách. Díky hydrataci buněk má liftingový účinek, pomáhá při vysokém krevním tlaku. Odstraňuje únavu.

Nedostatek se projeví zvětšenými póry na tvářích a spáncích (bez mastnoty), otokem kolem očí (nejhorší ráno), váčky pod očima, želatinovým leskem okolo očí, výraznou vráskou kolem úst, zvýšenou chutí na slané. Nekdy nechuť pít nebo naopak velká žíznivost (i v noci).
Vysoký krevní tlak.

12. Ferr Phos (lila)

PRVNÍ POMOC, ANÉMIE

První pomoc při krvácení, teplotě, zánětu. První stádium zánětu (bolest, zarudnutí, zvýšená teplota do 39°C, hoří tváře, uši, překrvení, bez hlenu)Virózy, slabost, bolest svalů. Všechny infekční choroby, neštovice, borelióza, zánět průdušek, bolestivý kašel, akutní zánět při revmatu. Při prořezávání zubů, lze i rozdrtit a práškem potírat dáseň, záněty dásní, krvácení dásní, krvácení z nosu. Záněty močových cest, zvracení s příměsí krve, namožené hlasivky. Pomáhá předcházet infekcím (děti z mateřských školek, senioři, lidé s oslabenou imunitou).

Anémie, doplnění železa v těhotenství, po porodu, prevence zánětu po porodu, při silné menstruaci apod. Pomáhá při únavovém syndromu, chronické únavě a nízkém tlaku krve. Unavené hypoxické děti, které jsou otupělé a nerostou. Vhodné pro sportovce, kteří se dusí ve vyšších nadmořských výškách. Chronický nízký tlak. Pomáhá při zvracení (i těhotenská nauzea).

Akutní nedostatek železa poznáme podle červených tváří a uší, které jsou na dotek teplé. Chronický nedostatek se projeví černofialovým až magentovým zabarvením kruhů pod očima, které začínají u vnitřního koutku oka. Nedostatek železa se může projevit i potřebou jíst sníh.

Chemické složení: FePO4 · 4 H2O - fosforečnan železitý

Biokomplex/Biokomplex SF

Kombinace.

Vyvážená směs všech dvanácti složek krve a tkání. Doporučuje se v případech komplexního vyčerpání u lidí s vícečetnými zdravotními problémy (zejména u starších lidí), nebo na preventivní doplnění. V případě implantátů použijte Biokomplex SF, který neobsahuje Siliceu.

Doplňkové tkáňové soli

Iodium, Zincum, Cuprum, Selenium, Manganum, Chromium, Antioxidant

Soubor doplňkových solí představuje minerální látky kvantitativně méně zastoupené, z nichž některé jsou přítomné jen ve stopovém množství. Používají se jako doplňky k základním tkáňovým solím jako podpora požadovaného efektu.