Koloidní stříbro

Co je to Koloidní stříbro

Koloidní stříbro je ryzí metalické stříbro suspenzované (rozložené a rozptýlené) v destilované vodě. Velikost částic je od 0,015 do 0,001 nm (nanometrů, mikronů). Velikost virů je od 15 nm do 150 nm, velikost bakterií je od 350 do 1000 nm. Koloidní stříbro může proto pronikat k jádru patogenů a ničit je. Stoupenci stříbra vyzdvihují jeho antibiotickou schopnost efektivně čelit prakticky všem bakteriím, houbám, plísním a virům. V lékařství se masti a zábaly založené na tomto kovu používají jako standardní léčba na popáleniny. „Je to jedna z alternativ k antibiotikům, protože těžké kovy mají své vlastní mechanismy, jimiž působí na mikroorganismy,“ říká doktor Ian Alan Holder, profesor mikrobiologie a chirurgie na univerzitě v americkém Cincinnati. „Je výrazně účinnější v boji proti bakteriím než většina antibiotik, která jsou v lékárnách dostupná,“ říká o stříbru Stephen Quinto, výkonný ředitel floridské farmaceutické společnosti Natural-Immunogenics Corp.

Dle mnoha výzkumů je koloidní stříbro přírodní antibiotikum neškodné lidem, zvířatům i rostlinám. V buňkách je koloidní stříbro neškodné, ale je smrtelné pro viry, kterým blokuje přístup k životně důležitému kyslíku.

Aplikace, použití a užívání koloidního stříbra

Užívání roztoku v koncentraci 20 ppm při hmotnosti 72 kg:

21 denní kúra, nejlépe 2 x denně, denní dávku rozdělit na 2 poloviny - ráno a večer a převalujte ji v ústech co nejdéle, zejména pod jazykem, pak spolkněte:
Prvních 5 dnů je doporučeno užívat 2,5 ml dvakrát denně
dalších 5 dnů 5 ml denně
následujících 5 dnů 7,5 ml
dalších 6 dnů 10 ml.

Při silné infekci je možno brát najednou vyšší tzv. startovací dávky (10 - 25 ml 2× - 3× denně) koloidního stříbra (dávky přepočítat na svou hmotnost, pokud neumíte odhadnout dávku sami, poraďte se odborníkem).

Koloidní stříbro zabíjí nejen chorobné bakterie, ale i bakterie tělu přátelské jako například laktobacillus acidophilus, laktobacillus bulgaricus, laktobacillus bifidus a další, stejně jako to dělá většina antibiotik. Je nutné tyto bakterie obnovit, když užíváte po dlouhou dobu velké dávky koloidního stříbra (více jak 10 ml denně), možná konzumací vhodných jogurtů (snad vyhovuje kvalitou v obchodních řetězcích jen Holandia) během kůry, vhodné je Křimické kysané zelí (denně kopeček) nebo ještě lépe symbiotickými laktobacily (po ukončení kůry zvýšené dávky, aby se oživila střevní mikroflóra).
Toto ale není žádným vážným problémem, vždyť na rozdíl od antibiotik, které imunitní systém oslabují, koloidní stříbro imunitní systém výrazně posiluje. Také se doporučuje během léčby stříbrem, zejména od počátku,
užívat Enterosgel (v lékárně zakoupit), který na sebe váže při průchodu střevním traktem toxické látky, patogenní bakterie  (usmrcené stříbrem) a alergeny, které odvádí z organizmu. Kromě jiného také zrychluje odbourávání alkoholu pro rychlé vystřízlivění stejně jako šungitová voda.

Při užívání stříbra je nutno zvýšit příjem tekutin, nejvíce odpoledne mezi 15. až 19. h. a podporovat bylinami - lymfatickým, ledvinovým nebo jaterním čajem celkovou detoxikaci organizmu. Považte, že úklid - vylučování zabitých patogenů vytváří na lymfu, ledviny a játra nápor, pokud je systém nestíhá vylučovat, projeví se to zvýšenou únavou až malátností. V takovém případě snižte dávky, třeba na 1 ml 2× denně. Ničit patogeny v sobě bezpečně a s rozvahou. Až přejde únava, můžete dávky začít opět zvyšovat, 21. den však ukončete kůru. Za půl roku lze detoxikační kůru zopakovat.

Dr. Josef Staněk (Agape Brno) doporučuje užívat k. stříbro mezi 2. - 4. h. ranní např. 10 ml (nebo vyšší množství dle závažnosti onemocnění) v koncentraci 20 ppm vypít v 1 dcl vody. V této noční době je prázdný žaludek, není v něm kyselina solná, tato relativně malá dávka proteče žaludkem, aniž je postižena účinkem kyseliny solné (ta částečně reaguje s koloidem na chlorid stříbrný, který tělo kontaminuje). Pokud dodržíte uvedené dávkování na lahvi, kontaminace vám nehrozí. Dr. Staněk ověřil 3 týdenním experimentem, nezaznamenal toxicitu, naopak Oberon ukazoval zlepšování parametrů kvality tkání, zejména na močových cestách a bílých krvinkách. Z toho můžeme vyvodit závěr, že nejlepších účinků k. stříbra dosáhneme, když ho nebudeme polykat v době, kdy je rozjeté trávení a plnější žaludek, aby nedocházelo k neutralizaci účinku k. stříbra a tím ke znečisťování vnitřního prostředí organizmu sloučeninami stříbra. Užívat nalačno a zapít malým množstvím čisté vody např. 1 dcl. Stříbro je rozhodně lepší na virozy než lékaři předpisovaná antibiotika, která více zamořují vnitřní prostředí těla.

Maximální dávka, kterou je možno bezpečně přijímat.

Agentura Ochrany životního prostředí USA (EPA) zjistila, že denní dávka 325 mikrogramů koloidního stříbra je pro lidský organismus při hmotnosti 72 kg bezpečná. Pokud je v jedné lžičce (5 ml) koloidního stříbra (koncentrace 10 ppm) obsaženo 50 mikrogramů stříbra, můžeme bezpečně používat i 6 lžiček denně (3 lžičky při koncentraci 20 ppm), jestliže je naše hmotnost alespoň 72 kg. Jestliže dítě váží o polovinu méně, přiměřená dávka bude asi 3 lžičky denně (1,5 lžičky při koncentraci 20 ppm). K pročištění organismu je doporučeno projít 21ti denní kúru koloidním stříbrem.

Koloidní stříbro se také může aplikovat vstřikováním do nosu, kapáním do očí při zánětech a alergiích a potíráním, ev. stříkáním postižené kůže pořezáním, popálením, léčení bradavic, ekzémů, svědění, akné a pod. Koloidní stříbro zabraňuje infekci a urychluje hojení. Aplikace koloidního stříbra je bezbolestné.

Koloidní stříbro lze také např. používat jako deodorant v podpaží.

Nastříkáním koloidního stříbra na vyprané ponožky se miliardy nanočástic stříbra usušením „vklíží“ do tkaniny a působí tak proti pachům. Ponožky tak nepáchnou ani po delším nošení. Podobně si můžete upravit respirační roušky, čímž podstatně zvýšíte jejich účinnost proti virům.

Koloidní stříbro se používá rovněž pro úpravu a uchovávání pitné vody. Doporučuje se jedna čajová lžička na dva litry vody.

Koloidní stříbro je přírodní prvek, není toxické a nemá žádné vedlejší účinky při užívání jiných léčiv.

KONTRAINDIKACE! POZOR!!!! Nikdy neužívat při přecitlivělosti na metalické stříbro, alergie na stříbro.
VNITŘNĚ NEPOUŽÍVEJTE STŘÍBRO TRVALE NEBO DLOUHODOBĚ ANI PREVENTIVNĚ!

Koloidního stříbro pomáhá:

Při nachlazení, chřipce, kašli
Nachlazení, chřipka, kašel a rýma se objevují často a v každé roční době. Většina lidí, která užívala koloidní stříbro, se velmi rychle zbavila těchto nepříjemných neduhů. A to díky tomu, že stříbro ve své koloidní formě ničí nebezpečné viry a choroboplodné bakterie. Díky tomu získáváme větší imunitu proti infekcím. Lidé, kteří užívají koloidní stříbro jsou méně nemocní.

Při nadměrné tvorbě hlenu v organismu
Nepravidelný způsob stravování a častá nemocnost způsobují skoro u každého z nás nadměrnou tvorbu hlenu v organismu. Ukládá se v nosní dutině, na průduškách, v plících a dokonce i v žaludku. A právě hlen je ideálním místem pro rozvoj rozličných bacilů. Představuje velké ohrožení pro zdraví. Faktem zůstává, že odstranit tento hlen z organismu je velmi těžké. Proto je dobré vědět, že koloidní stříbro výborně očišťuje organismus od hlenu. 

Při zažívacích problémech
Mnozí z nás trpí nepříjemnými zažívacími potížemi, např.: průjmy, problémy s trávením, nepříjemným zápachem z úst. Koloidní stříbro napomáhá trávení, neboť aktivuje trávící enzymy. Je také účinné při průjmech, protože ničí bakterie, které ho vyvolávají. Tím, že upravuje žaludeční činnost a odstraňuje zánětlivé stavy, způsobuje, že mizí nepříjemný zápach z úst.

Proti plísním
Plísně jsou v dnešní době velkým problémem. Choroboplodné houby, kvasinky a plísně nabourávají celý organismus. Zapříčiňují infekce vnitřních orgánů a vyvolávají kvasinkovou infekci (kandidózu), dále kožní plísně, plísně na dlaních, nohách, nehtech a u žen také poševní plísně. Často způsobují zvětšení a bolestivost mízních uzlin. Vědci již před mnoha lety prokázali neobvyklou účinnost koloidního stříbra při problémech s choroboplodnými houbami. Není snadné je léčit, ale při užívání stříbra jsou hubeny velmi rychle.

Na rány
Koloidní stříbro usnadňuje rychlé hojení ran na těle. Můžeme ho aplikovat na popáleniny, omrzliny, proleženiny a jiná poškození kůže. Stříbro zabíjí bakterie, které způsobují mokvání ran. Rovněž povzbuzuje organismus a urychluje regeneraci poškozené tkáně.

Lymeská borrelióza
Kožní borrelióza - první den dvojnásobná startovací dávka, červená skrna začne blednout (asi kolem 3. dne), pak snížit dávky a ještě užívejte 14 dní v tzv. udržovacích bezpečnostních dávkách. Nemoc způsobují spirochety Borrelia několika podtypů. Infekce se přenáší klíšťaty a bodavým hmyzem, které jsou nakažené od volně žijících drobných obratlovců - hlodavci, lesní zvěř, ptáci… Bakterie se rozmnožují v kůži a jsou krví a lymfou transportovány do dalších orgánů (může být napadena kterákoliv tkáň v organismu), zejména kůže, svaly, klouby, nervový systém, srdce, oko - 2. a 3. stadium vývoje nemoci. Zde je nutno k úspěšnému vyléčení ke k. stříbru přidat bylinné dreny, které umějí rozpouštět ložiska bakterií, jsou to cílené detoxikační programy MUDr. Josefa Jonáše - přípravky Joalis®. Pracují s nimi proškolení poradci: např. EAV, Oberon, Diacom, Metatron …- těmito přístroji změří stav organismu a podle výsledků měření vám stanoví další léčbu borreliózy. Také se osvědčil cílený program gemmoterapie a bylinné výluhy Mgr. Jarmily Podhorné doplněný štětkou lesní (druh bodláku) http://moje-kniha-stinu.blog.cz/…na-boreliozu 

Na nemoci zvířat
Pejskům se koloidní stříbro přidává do vody na pití, štěňatům, morčatům a králíčkům vstřikujeme opatrně koloidní stříbro do tlamičky injekční stříkačkou (samozřejmě bez jehly). Kočkám se přidá do mléka, nebo do stravy, můžete jim poprášit kožíšek, ony se pak olížou. Oběma se preventivním používáním koloidního stříbra zlepší zdravotní stav a poznáte to i na zdravější, hezčí srsti. Papouškům a jiným opeřencům dáváme koloidní stříbro taktéž do vody na pití, zbaví se tak i parazitů při čištění peří, navíc koloidní stříbro se může příznivě projevit i jako prevence proti ptačí chřipce u všech zvířat. Přidáním koloidního stříbra do akvárií se zlepší nejen kvalita vody, ale časem se projeví i na lepším zbarvení rybiček. Likvidací patogenů zabraňuje koloidní stříbro i nežádoucím pachům.

Rostliny
Koloidní stříbro lze úspěšně použít u rostlin, které jsou napadány parazity a plísněmi.

Přípravek budoucnosti
Současná medicína stojí před velkou výzvou. Objevují se nové nemoci, nové typy chřipky, plísní, nádorů, a také smrtící zápaly plic. Viry a bakterie samy mutují a stávají se odolnými proti lékům. Vůči těmto nebezpečím je naše dosavadní zbraň – antibiotika – čím dál tím častěji bezradná. Objevila se nutnost užívat znovu takové prvky jako např. koloidní stříbro. Viry rozhodně nemohou mutovat do stříbru odolné formy. Částice a ionty metalického stříbra rozpuštěné v čisté vodě působí jinak než antibiotika. Jako „stříbrné střely“ rychle splývají s bacily v organismu a ničí je. Současně se zvyšuje imunita organismu, dochází k přílivu energie a nových životních sil. Koloidní stříbro zlepšuje soustředění a zostřuje smysly. Proto je zvláště vhodné pro ty, kteří těžce pracují, jsou ohroženi infekcemi a současně jsou oslabeni všudypřítomným stresem.

Vylučování rtuti z těla
Amalganové plomby obsahují rtuť, která je toxická. Kdo jídal z kovových nádob či jedl ryby, jež byly zamořeny rtutí, zkrátka všichni jsme nyní ohrožování nebezpečnou rtutí. Pakliže užíváme koloidní stříbro, rtuť se na něj váže. Koloidní stříbro má schopnost rtuť neutralizovat a z těla vylučovat.

Stejně tak eliminuje škodlivé účinky chemtrailsu na náš organismus, který je na nás z letadel rozstřikován nad většími městy !!!

Jak působí koloidní stříbro

Koloidní stříbro se v těle dostává krví do buněk, během několika dní se tak dostává do všech tkání a začíná působit. Následně je po několika dnech vylučováno z těla přirozenou cestou ven. Při nemoci či detoxikaci se nesnažte vyléčit najednou vysokými dávkami koloidního stříbra. Můžete tím extrémně zatěžovat vyměšovací orgány (játra, ledviny, kůži, plíce a střeva) a navodit si tak pocit lehčí chřipky, bolesti hlavy, závratě, nevolnost, bolesti svalů a únavu organismu. Při léčbě koloidním stříbrem je taky důležité pít dostatek tekutin pro podporu vylučování, redukovat tuky a cukry, nenásilné procvičování těla.

Působení stopového množství stříbra má ochrannou povahu a posiluje imunitní systém. Koloidní roztoky minerálů mají 98% vstřebatelnost oproti 40–60% vstřebatelnosti u tablet.

Koloidní stříbro je bezpečné, netoxické, působí jako antibiotikum, zabíjí více než 650 patogenů, ničí houby a plísně, neshromažďuje se, nedráždí sliznici, nevytváří závislost, neobsahuje volné radikály.

Čistí vodu • Působí protizánětlivě • Dezinfikuje • Je bioasimilační - proniká přímo do tkání • Nedráždí oči • Nereaguje s jinými léky • Posiluje imunitu organismu • Je bezbarvé • Je bez zápachu.

Koloidní stříbro (dále jen KS) v těle člověka je vysoce negativní částicí (pojem VYSOCE NEGATIVNÍ znamená částice s ohromnou energií, která principem imploze regeneruje určitou dobu svůj náboj a částečně předává na ostatní částice), která v krvi a mimobuněčné tekutině, zabíjí z 98 % bakterie, a 100 % viry. To je fantastické, protože na viry nemá farmacie žádné „léky“. Ke 2 % bakterií, které nezabije úplně, se KS chová macešsky. Je důležité si uvědomit, že v dnešní době nejsou pro lidi až tak nebezpečné bakterie, ale viry. Při zabití jednoho jediného viru jakoukoliv chemií nebo zapperem viry okamžitě mutují. Pak už stejný způsob likvidace na ně nefunguje. Jediný neustále funkční mechanizmus, na které se viry a bakterie neumějí nastavit, je KS.

Následuje popis mechaniky:

Vysoce negativně nabité malé částice KS se přitáhnou k pozitivně nabitým virům a baktériím. Viry a baktérie dýchají pomocí enzymů. Jakmile se viry a baktérie dostanou do kontaktu s KS, ztratí náboj, přestanou vytvářet enzymy, pomocí kterých dýchají a nastává problém. Do 20ti vteřin se udusí mladé kolonie baktérií a do 2 minut staré vyvinuté baktérie. Po udušení virus přebere částečně negativní náboj a baktérie ztratí pozitivní náboj, pomocí kterého dýchá a tělo je může jako mrtvé konečně odstranit. Takto působí dle kvality KS v těle od jednoho dne do 7 dnů. Jakmile vypadne KS z koloidního stavu, tělo KS odstraní a člověk ho vymočí. (Při těžkých nemocech a napadení organismu smrtelnými viry se používá KS v hodnotách 15 000 ppm - 25 000 ppm. Na trhu normálně nedostupné). Zajisté pochopíte proč.....

Od historie po současnost

Stáři Řekové jedli a pili ze stříbra, zrovna tak jako i mnohé jiné kultury celého světa. Pionýři divokého západu dávali stříbrný dolar do nádoby s mlékem, když chtěli, aby zůstalo čerstvé. Zvláště důležitá je možnost využití koloidního stříbra jako neškodného konzervačního prostředku pro zásoby vody - tyto nádoby ale musí být zároveň chráněny před světlem a nesmí být z kovu. Americká NASA používá stříbro pro udrženi jakosti vody pro kosmonauty. Stříbro se používá pro čištění vzduchu. Většina leteckých společnosti používají stříbrné filtry.

Řekové, Peršané i Římané v minulosti dokumentovali, jakou hodnotu má stříbro v léčení. Panovníci dávali přednost stříbrným nástrojům i nádobí před keramikou, aby zabránili znehodnocování potravin a současně posílili své zdraví konzumací stopového množství tohoto kovu.

Koloidní stříbro zažívá návrat - koncem 19. století a na začátku 20. století bylo velmi často předepisováno na mnoho nemocí.

Po dlouholetých výzkumech a s použitím nových technologií se veřejnost na celém světě opět vrací k přírodním léčebným účinkům stříbra.

Věda a výzkum

Zdravotnictví by mohlo využít v boji proti nebezpečným choroboplodným zárodkům prastarý lidový prostředek, který ostatně lidem pomáhal proti infekcím již před příchodem antibiotik. Jde o stříbro, které po několik tisíciletí provázela pověst přírodního léčiva.

Vědci i někteří lékaři, kteří znají chemické schopnosti tohoto kovu, nabízejí stříbro jako dostupný, bezpečný a účinný prostředek proti takovým metlám, jako jsou infekční onemocnění způsobená salmonelou či stafylokokem.

Stoupenci stříbra vynášejí jeho antibiotickou schopnost efektivně čelit prakticky všem bakteriím, houbám a virům. V lékařství se masti a zábaly založené na tomto kovu používají jako standardní léčba na popáleniny.

"Je výrazně účinnější v boji proti bakteriím než většina antibiotik, která jsou v lékárnách dostupná, stříbrný roztok je užitečná zbraň proti téměř všem patogenům způsobujícím otravu potravinami " říká o stříbru ředitel floridské farmaceutické společnosti Natural-Immunogenics Corp., která na trh léčiv dodává stříbrný roztok pod názvem Sovereign Silver. 

Podle některých pojednání zveřejněných na internetu roztok stříbra rychle vyřazuje specifický enzym, který umožňuje jednobuněčným patogenům metabolizování kyslíku, čímž vlastně nositele nemoci udusí. 

Látky, rozpuštěné koloidálním způsobem, jsou tak jemné částice, že se ve tkáních ani neusazují, ani neshromažďují, nýbrž neustále kmitají a jsou tudíž všem buňkám rychle a účinně k dispozici. “Poison Control Center" z “Environmental Protection Agency" klasifikoval koloidní stříbro jako netoxické. 

Po nasazení koloidního stříbra jsou usmrceny všechny patogenní mikroorganismy, a to i ty, které už se proti antibiotikům staly imunní.
Farmakolog Ron Barnes R Ph z Los Angeles vysvětluje:
kontaktem s koloidním stříbrem se usmrtí mnoho druhů mikrobů, virů a plísní. Jejich další mutace už pak není možná. A přitom koloidní stříbro nepoškozuje ani enzymy kožních buněk, ani zdravé, lidskému tělu potřebné bakterie. 

Jak se vyrábí koloidní stříbro a jeho skladování

Koloidní stříbro se vyrábí pomocí speciální elektrolýzy z destilované vody zakoupené v lékárně. Po filtraci roztoku se koloidní stříbro skladuje ve sterilní tmavé skleněné nádobě při pokojové teplotě (ne v lednici), v dostatečné vzdálenosti od zdrojů magnetického pole (televize, mikrovlnná trouba, počítač…) v tmavém prostoru bez přístupu světla např. v lékárničce, ve skříni, spíži apod. Tím prodloužíte jeho trvanlivost. Koloid oxiduje pod vlivem světla na oxid stříbrný (změna barvy, hnědne) a to je látka, která již tělo lehce kontaminuje. Uchovávat mimo dosahu dětí.

Kvalitu a sytost koloidního stříbra si můžete ověřit pomocí laserového ukazovátka - laserový paprsek je nasvícením ve sklenici vidět jako červená fosforeskující čára. Čím silnější je tato čára, tím je i silnější koncentrace koloidního stříbra. Milióny stříbrných koloidních částic tak odrážejí laserový paprsek a ten je takto - na rozdíl od čisté vody viditelný.

Koloidní stříbro je čirá tekutina, jeho chuť je „kovová“.

Co je to Argýrie

V minulosti, kdy ještě stříbro nebylo ve farmacii používáno v koloidní formě, kdy medikamenty na bázi ryzího stříbra byly míchány ze stříbrného prášku a tudíž částice stříbra byly moc velké, byly navíc podávány ve velkém množství a byly i účinné, ovšem na úkor občasného zdravotního rizika Argýrie. Argýrie se projevuje zešednutím kůže. Není znám jediný případ Argýrie použitím i velkého množství koloidního stříbra. Argýrie je tudíž velmi vzácné onemocnění známé jen vzácně ze stříbrných dolů, užívání stříbrných solí, vdechování stříbrného prachu a to po velmi dlouhou dobu.

Koloidní stříbro používají milióny lidí na celém světě.

Koloidní stříbro - na co vše se dá použít:
Koloidní stříbro se evidentně podílí na dozrávání T-buněk, jedné z nejdůležitějších složek imunitního systému. Mimo to koluje v krevním oběhu, což je zvlášť významné pro jeho doplnění, kde při kontaktu umrtvuje choroboplodné viry, bakterie, houby a plísně. Tím samozřejmě ulehčuje práci imunitnímu systému. Dále koloidní stříbro vykazuje i určitou antioxidační aktivitu.

Koloidní stříbro likviduje pouze jednobuněčné organismy, nikoli vícebuněčné parazity, i když ani k těm se nechová přátelsky. Naštěstí pro nás je jednobuněčných mikrobů víc než 97 % všech druhů.
Patří k nim původci 670 klasifikovaných chorob podle seznamu Světové zdravotnické organizace: z dlouhého seznamu jmenujeme
za bakterie koky, enterokoky, mikrokoky, streptokoky, stafylokoky, stomatokoky, pneumokoky, meningokoky, bakteriodae, neiserie, helicobacter pylori, klostritida, Escherichia coli a další koliformy, salmonely, Bacilus aurelus a další bacily, za viry HIV, herpetoviry, chřipkové viry a další, za houby a plísně kandidy, giardie, trychomony a jiné.
Koloidní stříbro má další příjemnou vlastnost, je chemicky neutrální v chování ke všem tekutinám a léčivům včetně antibiotik. Nemá však logické opodstatnění užívat antibiotika společně se stříbrem.

Dále nedráždí zažívací ústrojí, což znamená, že koloidní stříbro mohou bez obav užívat osoby trpící akutním překyselením žaludku, pálením žáhy, kolikou a dalšími zažívacími problémy.

Výzkumy s koloidním stříbrem ukázaly, že většina bakterií a virů nedokáže proti němu vyvinout sebeobranný mechanismus. Aplikace koloidního stříbra v oficiální medicíně v Evropě a USA v letech 1933 až 1939 jako primárního léku u vybraných diagnóz - tedy ještě před vynálezem antibiotik:

 • akné - artróza -svědění
  gastritida - popáleniny -diabetes
  kolitida - cystitida - ekzémy
  žaludeční vředy - plíseň ve střevech - revmatizmus
  zánět nosních dutin - dermatitidita -zápal plic
  lupenka - infekční průjem -zánět rohovky
  opar prostý - kožní plísně -zánět středního ucha
  opar pásový - hyperplazie prostaty - zánět víček
  zahlenění nosních dutin - chřipka -zánět slinivky

 • Nepravidelný způsob stravování a častá nemocnost způsobují skoro u každého z nás nadměrnou tvorbu hlenu v organizmu. Hlen se ukládá v nosní dutině, na průduškách, v plicích a dokonce i v žaludku. A právě hlen je ideálním místem pro rozvoj rozličných bacilů. Představuje ohrožení zdraví. Tento hlen je obtížné z organizmu odstranit. Proto je dobré vědět, že koloidní stříbro výborně očišťuje organizmus od hlenu.

Lze provádět výplachy pochvy nebo provádět desinfekci konečníku. Dále lze provádět výtěry ušních otvorů.

Zevní potírání akné, vyrážek, ekzémů, oděrek a řezných ran, místa bodnutí hmyzem a zejména místa zasažená plísněmi. Koloidní stříbro patří mezi nejúčinnější prostředek proti celkovému zaplísnění organismu, zejména trávicího traktu. Kombinace klystýru a pití koloidního stříbra dokáže zásadně ulehčit lidskému organismu deptaného zaplísněním.

Koloidním stříbrem můžeme desinfikovat třeba na cestách pití přidáním pár kapek do tekutiny nebo do domácích konzerv či zavařenin.

U domácích zvířat rovněž můžeme potírat rány a vyrážky, také můžeme desinfikovat hračky nebo nádobí.

I domácí květiny, zejména, když jsou zasaženy nákazou nebo parazity, můžeme postříkat koloidním stříbrem. Zkuste přidat pár kapek do zálivky květin a uvidíte, že vydrží déle svěží.

Zdroj: Aurum Health Products Velká Británie

Historie léčby stříbrem:

Antimikrobiální vlastnosti stříbra zaznamenala již staroindická medicína. K využití stříbra jako antimikrobiálního prostředku ve větší míře došlo teprve v čase Římského impéria. Všechny patricijské domy uchovávaly poživatiny ve stříbrných nádobách a do mléka a tekutin se ukládaly stříbrné mince. Tento zvyk se uchoval i ve středověku. Užívání stříbrných příborů a stříbrného nádobí bylo samozřejmostí. I nádoby na svěcenou vodu v kostelech byly ze stříbra, voda v nich byla prakticky sterilizována. Nejlepší érou koloidního stříbra bylo období mezi světovými válkami. Stříbro se užívalo jako prvotní medikace k léčbě přenosných chorob a užívalo se ústně i nitrožilně. Ale v průběhu druhé světové války se na trhu objevily sulfonamidy a pak antibiotika. Tedy léčiva na stejné nemoci, ale levnější s výhodou snadného skladování ve formě kapslí a později tablet.

V neprospěch koloidního stříbra sehrála roli ještě jedna skutečnost a to že v průběhu šedesátých let minulého století se začal důsledně a v mezinárodním měřítku prosazovat princip, že přírodní látky v naprosto čisté podobě nesmí být patentovány jako léčiva. To znamenalo, že na jejich vývoj, výrobu a prodej nemůže vzniknout nikomu výlučné právo. Tato okolnost také způsobila přechod z používání stříbra na používání antibiotik a tak vlastně to byl symbolický přechod od léčení k velkému byznysu.

V roce 1993 v podstatě únik informací o vybavení kosmonautů způsobil zájem o koloidní stříbro. Veřejně vyšlo najevo, že jak američtí, tak i ruští kosmonauti, tedy osoby, jejichž zdravotnímu stavu je věnována krajní péče, odlétají do vesmíru se zásobami koloidního stříbra určeného pro širokospektrální zdravotní i hygienické použití.

V roce 1997 byla zveřejněna zpráva, že hlavní lékař amerického ministerstva obrany pověřil speciální tým expertů zjistit nejúčinnější antivirové, antibakteriální a antiseptické látky, která by mohla být rychle k dispozici pro válečné operace - vítězem se stalo koloidní stříbro.

Pro zájemce o koupi koloidního stříbra:
neprodávám toto KS. Tento článek je pouze informativní.