Šungit-kámen zdraví

Léčivý minerál Šungit (Shungit), je možné nalézt pouze na jediném místě naší planety, v Karélii na březích Oněžského jezera v Rusku. Dodnes není zcela znám jeho původ, ale existuje hypotéza, že šungity jsou pozůstatky gigantického meteoritu, úlomku planety Faetón, která kdysi byla součástí naší sluneční soustavy. Stáří Šungitu se pohybuje kolem 2 miliard let a má zcela jedinečné fyzikální, chemické a léčebné vlastnosti.

Před 20 lety vědeckým světem proletěla senzace: anglickým vědcům se podařilo vytvořit cestou syntézy novou molekulární formu uhlíku – fullereny. A uhlík, jak známo, je základ života na Zemi. Nová látka byla tvrdší než diamant a měla silné a výrazné léčebné a antioxidační účinky. V experimentu fullereny dokonce zpomalovaly růst rakovinných buněk.

A po dalších 7 letech vznikla nová senzace: přírodní fullereny byly odhaleny v karelské hornině - Šungitu! Vypadalo to, že hádanka jedinečných léčebných vlastností černého kamene bude brzy vyřešena. Vědci předpokládají, že je spojena právě s fullereny. Podle výsledků seriózních klinických zkoušek je možné s pomocí Šungitu léčit srdečně-cévní, svalové a obzvláště kloubní nemoci a nemoci pohybového ústrojí, což umožňuje, abychom ho právem pokládali za „kámen zdraví“ nebo-li lékem XXI. století.