Detoxikace Mary Staggs

Revoluční metoda k upevnění zdraví

Elektrolytická iontová detoxikace pomocí přístroje Mary Staggs Detox je naprosto bezpečný, velice účinný, jednoduchý a levný způsob, jak zbavit buňky toxinů a uvést naše energetická pole opět do rovnováhy.Je to zcela nový typ komplementární terapie, speciální detoxikační koupel nohou.

Metoda Mary Staggs Detox je založena na elektrolýze a podporuje přirozenou detoxikaci, která tělu umožňuje upevnit zdraví. Když se ponoří nohy do ionizované vodní lázně, dostanou se tělní tekutiny do kontaktu s vodou, protože na každém chodidle se nalézá spousta reflexních bodů či zón, které korespondují s určitými orgány, respektive částmi těla.

Detoxikace je založena na bioenergetické stimulaci různých tkání, orgánů a systémů, které potom mohou lépe vykonávat svoji detoxikační funkci. Tato stimulace pomáhá obnovit rovnováhu, která zase pomůže upevnit naše zdraví. Tímto způsobem se harmonizuje a vyvažuje buněčná energie, takže jednotlivé tělesné buňky mohou fungovat efektivně, naplno přijímat živiny a vylučovat toxiny.

Během detoxikace mohou lidé pociťovat nejrůznější pocity. Někteří zvláště pak více citliví lidé cítí lehké mravenčení nebo píchání na ploskách nohou. Většina lidí však cítí pouze velmi příjemnou teplou lázeň. Následně po aplikaci detoxikační lázně se lidé cítí velice dobře, odpočatě s pocitem lehké ospalosti. Tento pocit je podobný jako při návštěvě sauny či masáže. Určitá skupina lidí popisuje velký přísun energie, cítí se značně osvěžení a v plné síle. U velice malé části lidí může nastat subjektivní zhoršení jejich stavu, mohou krátkodobě cítit nevolnost a lehké bolesti. Tento jev je způsoben tím, že jejich tělo konečně začalo řešit skryté problémy, přechozené, chronické nebo právě začínající nemoci. Po odeznění tohoto subjektivního zhoršení (2 hod. až 1 den), nastává naopak velice výrazné zlepšení a pocit zdraví a síly.

Pravidelné detoxikační koupele podporují přirozené tělesné dekontaminační procesy, snižují množství škodlivých metabolitů a acidózu, tj. kyselost lidského organismu. Většina lidí pozná výhody a účinky hned napoprvé. Lidé často popisují pocity blaha, vyrovnanosti, povznesení, jasnosti myšlení, zlepšenou pohyblivost a lepší spánek.

Jak to funguje:

Elektrolýza v lázni způsobuje uvolňování různých substancí v důsledku štěpení molekul vody. Ty se přemísťují k elektrodám, nebo jsou jimi vylučovány, a probíhá transformace, která vyústí ve srážení částeček ve vodě, změnu její barvy a uvolňování plynů, a to silně ovlivňuje náš organismus. Bioenergetické proudění vyvolané v těle má stimulující účinek na mikrocirkulaci, může pomoci odstranit překážky a podpořit činnost tkání, orgánů a systémových funkcí.

Elektrolýza způsobuje srážení částeček rozpuštěných ve vodě stejně jako těch, které jsou na kůži či v pórech nohou (resp. rukou) ponořených ve vaničce. Voda se díky svému obsahu iontových solí zmagnetizuje, a protože toto elektromagnetické pole je zachytáváno tělními tekutinami, šíří se do celého těla. Četné reflexní zóny na nohou (resp. rukou) jsou ve vaničce stimulovány elektromagnetickou energií a tyto stimuly se přenášejí do různých orgánů a systémů.
Výsledkem je uvolnění usazenin a odpadních látek a přirozená stimulace orgánů, které mají na starosti odvodňování a vylučování škodlivých látek z těla.

Hlavní zásady:

Detoxikuje se vždycky v dobře větrané místnosti.
Během detoxikační kúry se pije voda nebo čistící čaje.
Nikdy se nepodstupuje kúra s prázdným žaludkem. To platí zejména pro osoby trpící hypoglykémií.
Detoxikace se používá vždy jako poslední část jakékoli terapie.
Během kúry se nekouří, půl hodiny před, ani půl hodiny po ní.
Edematičtí pacienti s oběhovými problémy vkládají do vaničky ruce namísto nohou.
Dobrých výsledků se dosahuje s klienty, kteří detoxikují pozdě odpoledne až večer. Ti spí po detoxikaci velice dobře. Těm, kdo se po kúře cítí příliš nabiti energií, se doporučuje detoxikovat ráno. To je vždy lépe probrat s lékařem.

U nemocných a dětí nad 14 let se doporučená doba detoxikace odvozuje z jejich tělesné váhy a konstituce podle vzorce: T (tělesná váha) : 12 (orgánové číslo) x 3 = V (výsledný počet minut pro délku detoxikačních koupelí a zároveň počet opakování detoxikačních koupelí na jednu ucelenou kůru).

Doporučené indikace:

Normální doporučené užívání - 3 x týdně u normálně silných osob a 1x týdně u velmi slabých osob.
Akutní respirační potíže - 3x týdně
Chronické respirační potíže - 1x týdně
Akutní hepatické problémy - 3x týdně
Chronická hepatitida - 1x týdně
Chřipka u pacientů se silnou konstitucí - 2x denně dva až tři dny
Chřipka u pacientů se slabou konstitucí - 1x za dva dny
Chronické oběhové problémy - 1x týdně
Zažívací problémy - 2x týdně
Po vypití velkého množství alkoholu nejdříve za 2 dny.
Při potížích souvisejících se stresem 3x týdně.
U nemocí nebo infekcí močových cest (např. u zánětu močového měchýře) se považuje za optimální 2 až 3 kúry týdně, dobré je pít přitom brusinkovou šťávu.
Ženské nemoci - 2x až 3x týdně, není-li klientka příliš slabá, jinak pouze 1x týdně
Mužské nemoci - 2x až 3x týdně
Artritida a revmatické potíže - 2x nebo 3x týdně; u geriatrických nebo velice těžkých případů se musí dbát na to, aby klient detoxikoval poprvé nohama a podruhé rukama.
Bolesti hlavy lze zpravidla odstranit 2 kúrami týdně.

Kuřákům, lidem s nadváhou nebo se zvýšeným množstvím toxinů v těle například jako důsledku pracovního prostředí se doporučuje rozšířit počet koupelí dokonce až na 10 měsíčně, aby se tělo důkladně pročistilo. Jakmile je dosaženo rovnováhy organizmu, doporučuje se pro udržení zdraví 1 koupel měsíčně. Zdravým dospělým se doporučuje alespoň 5 až 20 koupelí. V prvním měsíci terapie by měli zdraví dospělí absolovovat alespoň 6 koupelí.

Koupele jsou obzvlášť vhodné při:

poruchách krevního oběhu, zánětu žil
celulitidě, artritidě a bolestech kloubů, při špatném trávení a acidóze
alergiích, sinusitidě, špatné funkci jater a ledvin
migréně, chronické únavě, roztroušené skleróze
otravě těžkými kovy, příznacích předčasného stárnutí
při potížích souvisejících se stresem, při infekcích močových cest
při ženských problémech, při respiračních potížích
nastupující chřipce...

Kdo nesmí podstupovat detoxikační koupel:

Osoby, které mají v částech těla, které se ponořují do lázně, kovový implantát
Každý, kdo má voperován nějaký implantát fungující na baterie
Každý, kdo musí užívat léky, které udržují základní životní funkce
Osoby s transplantovanými orgány nebo bypassem
Při akutních stavech nemocí
Osoby trpící hemofilií
Těhotné ženy
Epileptici

Není v žádném případě vhodné pro miminka.

Detoxikační koupel také se nepoužívá při akutních stavech těchto nemocí:

Oblast hlavy: všechna mozková postižení včetně Alzheimera, poškozené oční pozadí, úrazy krční páteře, vyhřezlé plotýnky
Oblast hrudi: tuberkulóza, opakovaně přechozené zápaly plic, rakovina v této oblasti
Břišní dutina: vážná vředová onemocnění žaludku a dvanácterníku, všechny koliky (žlučníku, ledvin, střev)
Oblast pánevního dna: všechny čerstvě vyoperované ženské orgány (vaječníky, děloha, vejcovody) a u mužů čerstvě vyoperovaná prostata - do doby, než se organizmus konsoliduje
Nohy: trombózy a těžké křečové žíly (hrozí nebezpečí embolie)

Obecně lze říci, že léky na stimulaci imunitního systému, regulaci určitého nedostatečně fungujícího orgánu nebo na povzbuzení detoxikace jsou považovány za kompatibilní s iontovou koupelí. Jste-li ovšem na pochybách, poraďte se s lékařem.

Ionizační detoxikace nabízí rychlou, účinnou a bezpečnou metodu stimulace a vyvážení bioenergetických polí těla, zlepšuje funkčnost orgánů a podporuje autodetoxikaci.

Proto vřele doporučuji pravidelnou a průběžnou stimulační a detoxikační kúru v přístroji Mary Staggs.

Další informace najdete na www.bodydetox.cz